Usługa „Twój e-PIT” jest dostępna od dzisiaj – informuje Krajowa Administracja Skarbowa

Dziennikarz , 15 lutego 2021

Klëka Radia Kaszëbë 15.02.2021  08:55

Dziś rozpoczyna się okres rozliczeń PIT za ubiegły rok. Krajowa Administracja Skarbowa przygotowała rozliczenia roczne w usłudze „Twój e-PIT”. Podatnicy mogą korzystać również z systemu e-Deklaracje.

Usługę „Twój e-PIT” udostępniono po raz trzeci, ale w tym roku jest ona częścią e-Urzędu Skarbowego, czyli internetowego serwisu Ministerstwa Finansów i Krajowej Administracji Skarbowej. Przygotowane deklaracje uwzględniają już ulgę na dzieci czy zwolnienie dla osób do 26. roku życia. Można je uzupełnić o przysługujące odliczenia czy też zadeklarować przekazanie 1% swojego podatku dowolnie wybranej Organizacji Pożytku Publicznego. Dostęp do usługi możliwy jest wyłącznie przez e-Urząd Skarbowy, na stronie podatki.gov.pl.

Na złożenie zeznania i rozliczenie się z fiskusem, jest czas do 30 kwietnia. Wszyscy, którzy złożą PIT elektronicznie, w tym przez usługę „Twój e-PIT”, otrzymają zwrot podatku w skróconym czasie 45 dni.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: