W galeriach handlowych od jutra nie kupimy odzieży ani sprzętu elektronicznego

Dziennikarz , 6 listopada 2020

Klëka Radia Kaszëbë 06.11.2020 7:55

Poważne zmiany od jutra w galeriach handlowych – część sklepów będzie w nich zamknięta do 29 listopada.

Ograniczenia wprowadzono w związku ze stale rosnącą liczbą zakażeń koronawirusem. Co ważne zmiany dotyczą tylko galerii o powierzchni powyżej 2 tysięcy metrów kwadratowych. Piotr Szyca sprawdził, jakie sklepy mogą w nich świadczyć usługi. Rząd przywraca od poniedziałku dodatkowy zasiłek opiekuńczy. Decyzja ma związek z trudną sytuacją epidemiczną i rozszerzeniem nauki zdalnej na uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej. Z dodatkowego zasiłku może skorzystać ubezpieczony rodzic dziecka do lat ośmiu, w przypadku zamknięcia żłobka, przedszkola, szkoły lub klubu dziecięcego
z powodu COVID-19. Zasiłek przysługuje także rodzicom dzieci niepełnosprawnych do lat 16-tu, z umiarkowaną lub znaczną niepełnosprawnością do lat 18 lub z orzeczeniem o potrzebie kształcenia specjalnego do lat 24. Świadczenie jest także dla opiekunów pełnoletnich osób niepełnosprawnych, zwolnionym od wykonywania pracy z powodu konieczności zapewnienia opieki nad taką osobą.


Rozporządzenie w tej sprawie zostało opublikowane w czwartek w Dzienniku Ustaw. Dodatkowy zasiłek opiekuńczy będzie przysługiwał od 9 do 29 listopada.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: