W Gdyni działa punkt Spilno – jeden z sześciu utworzonych dla wsparcia uchodźców

Dziennikarz , 24 marca 2023

fot. Urząd Miasta Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 24.03.2023, 06:55

W Gdyni otwarto punkt Spilno – pierwszy na Pomorzu i szósty w Polsce utworzony wspólnie z UNICEF-em. To miejsce, w którym dzieci i dorośli uciekający przed wojną mogą znaleźć przestrzeń do integracji i uzyskać specjalistyczne wsparcie, na przykład psychologiczne czy prawne.

Nasi goście otrzymają tu kompleksową pomoc – mówią: prezydent Gdyni Wojciech Szczurek i wiceprezydent Bartosz Bartoszewicz. Przy ulicy Starowiejskiej 25 jest punkt informacyjny, przestrzeń do spotkań oraz ogólnodostępne stanowisko komputerowe. Jest też kilka pokojów konsultacji oraz kącik zabaw dla dzieci i Galeria Małego Artysty. – To miejsce, do którego każdy może przyjść i być razem, a matki otrzymają pomoc w znalezieniu pracy – opisuje Rashed Mustafa Sarwar, koordynator biura UNICEF ds. reagowania na potrzeby uchodźców w Polsce.

W najbliższy poniedziałek w prowadzenie zajęć przy Starowiejskiej 25 włączy się Pomorska Medyczna Szkoła Policealna, a we wtorek trzy gdyńskie Poradnie Psychologiczno-Pedagogiczne. Oprócz Gdyni punkty Spilno otwarto też w Łodzi, Lublinie, Białymstoku, Poznaniu i Katowicach.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist