W Gdyni na trasy ruszają nowe elektrobusy

Dziennikarz , 8 czerwca 2022

fot. UM Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 08.06.2022, 08:55

To nowy rozdział w historii gdyńskiej komunikacji miejskiej – na trasy wyjechały elektrobusy. Kupiono je w ramach projektu wartego blisko 101 mln zł.

16 standardowych autobusów i 8 przegubowców zastąpi wysłużone pojazdy z silnikami spalinowymi. Elektrobusy zasilane z baterii pojadą tam, dokąd wcześniej nie sięgała elektryczna komunikacja miejska, w tym na Oksywie, Witomino czy do Muzeum Emigracji. – Oferują mieszkańcom kolejnych dzielnic nową jakość i – przede wszystkim – jeszcze czystsze powietrze – mówi prezydent Gdyni Wojciech Szczurek. Elektrobusy pomieszczą od 80 do 110 pasażerów. Są wygodniejsze, cichsze oraz bezpieczniejsze – mówi Lech Żurek, prezes Przedsiębiorstwa Komunikacji Autobusowej w Gdyni.

Zakup elektrobusów to finał projektu, w ramach którego w różnych dzielnicach miasta powstało 7 stacji szybkiego ładowania. Jego całkowita wartość to blisko 101 mln zł, z czego prawie 70% pokryło unijne dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.

fot. UM Gdyni
fot. UM Gdyni
fot. UM Gdyni
fot. UM Gdyni
Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist