W Gdyni odwołano komendanta Straży Miejskiej

Dziennikarz , 3 grudnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 3.12.2020 6:55

W Gdyni zmiany w Straży Miejskiej. Prezydent miasta zakończył współpracę z obecnym komendantem Dariuszem Wiśniewskim. Przyczyną jest utrata zaufania.

Chodziło o sposób wypełniania obowiązków służbowych, który „nie licował z najwyższymi standardami wymaganymi od kadry zarządzającej w Urzędzie Miasta Gdyni” – poinformowała rzecznik prasowy Agata Grzegorczyk. Dotyczyło to m.in. kwestii organizacji interwencji patroli oraz pracy w zespole. Analizując sprawy podległej jednostki prezydent Gdyni powziął także podejrzenie, czy niektóre ze zdarzeń w toku pracy Straży Miejskiej nie wypełniają znamion czynu zabronionego. Jako organ samorządowy zobowiązany jest niezwłoczne powiadamiać organy ścigania, dlatego złożył do prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Prezydent Gdyni wypowiedział komendantowi umowę o pracę i zdecydował, że w okresie trzymiesięcznego wypowiedzenia nie będzie on świadczył pracy. Obowiązki tymczasowo przejmie dotychczasowy zastępca komendanta.

Nowy szef Straży Miejskiej w Gdyni zostanie wyłoniony w konkursie.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: