W Gdyni otwarto poczekalnię dla petentów oraz uruchomiono usługę „Urząd 24”

Dziennikarz , 14 października 2020

Klëka Radia Kaszëbë 14.10.2020 08:55

W Gdyni otwarto poczekalnię dla petentów Urzędu Miasta. Mieszkańcy mogą też załatwiać wybrane sprawy urzędowe za pośrednictwem paczkomatu.

– Szukamy wciąż rozwiązań by usprawnić procedury z zachowaniem obostrzeń związanych z pandemią – mówił na naszej antenie dyrektor Urzędu Miasta Gdyni Rafał Klajnert.

Na wizyty w magistracie nadal trzeba się umawiać, ale zamiast przed drzwiami można poczekać na swoją kolej w holu głównym. W poczekalni jest miejsce dla 20 osób.

Podobnie jak w innych samorządach – w Gdyni petenci mogą przekazywać dokumenty za pomocą wrzutni. Unowocześnieniem tej procedury jest uruchomiona ostatnio usługa „Urząd 24” z wykorzystaniem paczkomatów.

Za pośrednictwem paczkomatów w Gdyni można składać i odbierać dokumenty w sprawach związanych między innymi z: prawem jazdy, rejestracją pojazdu czy dowodem osobistym.

Rozmowy z dyrektorem Urzędu Miasta posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy
  1. Kiki   On   14 października 2020 at 18:32

    I jak tu nie kochać paczkomatów?? Cieszę się, że ten genialny pomysł powstał w Polsce. Gdyby nie szybkie nadania, miałabym problem z kontaktem z moimi starszymi rodzicami – a tak, to sobie nadajemy paczuchy, gadamy przez zooma i czujemy się chociaż trochę bliżej, niż w rzeczywistości jesteśmy. a teraz jeszcze sprawy urzędowe można będzie tak załatwić? wspaniale!

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: