W Gdyni otworzą żłobek i przedszkole dla dzieci uchodźców

Dziennikarz , 17 maja 2022

W Gdyni ogłoszono nabór do żłobka i przedszkola dla dzieci uchodźców wojennych. Obie placówki powstają przy Szkole Podstawowej nr 12. Będą otwarte 01 czerwca.

To jedna z pierwszych takich inicjatyw w kraju. Do tej pory dzieci z doświadczeniem uchodźczym przyjmowano tam, gdzie były wolne miejsca oraz gdzie utworzono je zgodnie z ustawą. Nowe placówki będą tylko dla nich. Będą czynne od 7:00 do 17:00. Żłobek może przyjąć 25 maluchów, przedszkole 28. W obu bezpłatne będzie wyżywienie, na które MOPS chce pozyskać dotację z budżetu państwa. W przedszkolu bezpłatna opieka jest przez 5 godzin, za każdą kolejną trzeba zapłacić złotówkę. W żłobku koszty są większe, ale miasto ubiega się o dofinansowanie, a rodzice mogą wnioskować o pomoc do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych.

Obydwie placówki rozpoczną działanie 1 czerwca. Nabór potrwa do piątku. Rekrutacyjny formularz, dostępny m.in. na stronie miasta Gdynia, należy składać w  Żłobku Koniczynka.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: