W gminie Kolbudy od maja zmienia się metoda naliczania opłat za śmieci

Dziennikarz , 29 kwietnia 2020

foto: kolbudy.pl

Klëka Radia Kaszëbë 29.04.2020 10:55

W gminie Kolbudy przypominają mieszkańcom, by złożyli deklaracje o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi. Od maja zmienia się metoda jej naliczania.

Zamiast liczby osób w gospodarstwie domowym będzie teraz brany pod uwagę metraż mieszkania. Jak zwracał uwagę na naszej antenie wójt gminy Kolbudy Andrzej Chruścicki – to rozwiązanie stosują sąsiednie samorządy: miasta Gdańska oraz gminy i miasta Pruszcz Gdański.

Deklarację można złożyć online, przesłać pocztą, zostawić w skrzynce podawczej przed wejściem do Urzędu Gminy Kolbudy i na budynku świetlicy w Kowalach. Można też przekazać ją w mobilnym punkcie, który porusza się zgodnie z harmonogramem dostępnym na facebookowym profilu gminy.

Od początku przyszłego miesiąca nowa stawka za śmieci w gminie Kolbudy wyniesie 85 groszy za metr kwadratowy – przy czym nie będą wliczane powierzchnie powyżej 110-u metrów kwadratowych. Za kompostowanie frakcji bio jest zniżka 5 groszy na metrze. Rozmowy z wójtem Kolbud posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: