W gminie Kosakowo opłata za odbiór śmieci wzrośnie o prawie 70% – od września

Dziennikarz , 22 lipca 2020

Klëka Radia Kaszëbë 22.07.2020 09:55

Mieszkańcy gminy Kosakowo zapłacą prawie o 70% więcej za odbiór odpadów komunalnych. Nowe stawki będą obowiązywać od pierwszego września.

Podwyżka ma związek ze wzrostem cen i rozstrzygnięciem przetargu na wywóz śmieci. Będzie się tym nadal zajmowała spółka z Rumi, która obsługiwała gminę Kosakowo przez ostatnie półtora roku.

– Jej oferta, choć najniższa z zaproponowanych, jest o blisko 90 procent wyższa od dotychczasowej – mówi wójt Kosakowa Marcin Majek.

W gminie Kosakowo opłata za odbiór odpadów komunalnych jest ustalana w oparciu o zużycie wody. Stawka wzrośnie o 4 zł – z 5 i pół do 9 i pół złotego. Na podwyżkę mają wpływ m.in. skokowy wzrost opłaty ustalanej przez Ministerstwo Klimatu i rosnące koszty pracy.

Nowa umowa z firmą odbierającą śmieci w gminie Kosakowo będzie obowiązywała do końca 2022 roku. Tak jak w innych samorządach przewidziano też finansowe konsekwencje za brak segregacji odpadów – w takim przypadku podstawowa stawka wzrośnie czterokrotnie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: