W gminie Kościerzyna powstały cztery kolejne przystanie kajakowe

Dziennikarz , 28 października 2019

W gminie Kościerzyna zakończono budowę kolejnych przystani kajakowych. Powstały w Rybakach, Czarlinie i Wdzydzach – w ramach wojewódzkiego projektu strategicznego Pomorskie Szlaki Kajakowe.

W miejscowości Rybaki nad jeziorem Sudomie można korzystać z pomostu stałego i suszarek dla kajaków oraz wiat z ławostołami. Miejsce do odpoczynku jest też w Czarlinie Osadzie, przy ujściu rzeki Wda do jeziora Radolnego – powstał tam punkt dla kończących spływ kajakowy z miejscem do zawracania samochodów. We Wdzydzach zbudowane zostały dwie przystanie: nad jeziorem Jelenie przy Centrum Usług Turystycznych oraz nad jeziorem Gołuń w zatoczce w centrum Wdzydz – czyli w miejscach z największym ruchem turystycznym. W obu wyremontowano slipy, przy Centrum Usług Turystycznych powstały cztery wiaty z ławostołami, a w centrum miejscowości także pomost pływający.

To część infrastruktury dla kajakarzy rozbudowywanej w gminie Kościerzyna. Od roku działają przystanie w Wielkim Podlesiu, Łubianie, Garczynie i Loryńcu. Jeszcze w tym roku planowane są kolejne inwestycje. Dotyczą budowy przenioski dla kajakarzy w Stawiskach i Nowej Kiszewie na rzece Wierzyca oraz przystani kajakowej w Nowej Kiszewie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: