W gminie Puck rozpoczęły się konsultacje w sprawie zmiany granic administracyjnych

Dziennikarz , 30 października 2019

Najpierw ankiety, a w przyszłym tygodniu także spotkania – w gminie Puck rozpoczynają się konsultacje w sprawie zmian administracyjnych. Chodzi o gminne tereny wokół Pucka, które miejski samorząd chce włączyć w swoje granice.

Miasto Puck rozpoczęło procedurę zmierzającą do przejęcia obszaru o powierzchni 604 hektarów. Dzięki temu zwiększyłoby swoją powierzchnię o 126% i zyskało tereny pod inwestycje. Do miejskiej kasy trafiałyby też podatki od nowych mieszkańców. Chodzi o część obszarów sołectw Celbowo, Błądzikowo, Połczyno i Żelistrzewo.

W mieście rozpisano ankietę, odbyły się też dwa spotkania konsultacyjne w tej sprawie. O opinię mieszkańców pyta teraz gmina Puck, która miałaby oddać część swojego terytorium. Konsultacje potrwają do 15 listopada. W tym terminie można składać wypełnione ankiety, których druki można pobrać ze strony internetowej gminy i w sekretariacie Urzędu. Formularze będą też dostarczone mieszkańcom 4 sołectw, których część ma się znaleźć w granicach Pucka.

Ankiety udostępnione zostaną też na spotkaniach konsultacyjnych. Zaplanowano je na 18:00 w dniach 5-8 listopada. Odbędą się kolejno: w Celbowie, Błądzikowie, Połczynie i Żelistrzewie.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background