W gminie Sierakowice rozpoczyna się próbny spis ludności i mieszkań

Dziennikarz , 1 października 2019

W gminie Sierakowice rozpoczyna się spis ludności i mieszkań. Potrwa miesiąc, to pierwszy z dwóch testów przed powszechnym spisem planowanym za dwa lata.

Na pierwszą próbę wybrano gminę na Kaszubach oraz Czerwińsk w województwie mazowieckim. Główny Urząd Statystyczny chce przetestować nowe rozwiązania organizacyjne i techniczne. To przede wszystkim samospis internetowy, czyli samodzielne wypełnianie formularza przez internet – mówi Zbigniew Pietrzak, rzecznik prasowy Urzędu Statystycznego w Gdańsku.

Mieszkańcy gminy Sierakowice od dziś mogą wypełniać formularz dostępny na stronie GUS-u. Są tam pytania o płeć, wykształcenie czy aktywność zawodową. Kaszubi będą też mogli podkreślić swoją odrębność językową i narodowo – etniczną:. Próbny spis w gminie Sierakowice potrwa przez cały październik. Dotyczy zarówno stałych mieszkańców jak i osób czasowo przebywających na jej terenie. Drugi test powszechnego spisu planowany jest na kwiecień, w naszym województwie odbędzie się w gminie Puck. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: