W Kartuzach przyjmują wnioski w programie „Czyste Powietrze”

Dziennikarz , 2 sierpnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 02.08.2019 09:55

Kartuzy są jedną z gmin, której mieszkańcy szybciej i łatwiej mogą się ubiegać o dofinansowanie z programu „Czyste powietrze”. Wnioski przyjmują tam od wczoraj.

To wynik porozumienia, które Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku podpisał z 30 samorządami. Jego zawarcie umożliwiły zmiany w ogólnopolskim programie dotyczącym wsparcia na wymianę źródła ciepła w domu czy jego termomodernizację. Procedura została uproszczona, a wnioski zamiast zawozić do Gdańska można złożyć w gminie.

– Tak jest m.in. w Kartuzach, które są w czołówce ubiegania się o wsparcie z programu „Czyste powietrze” – mówi burmistrz Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Wniosek do programu „Czyste powietrze” należy wypełnić w internetowym generatorze Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Gdańsku. Papierową wersję i oświadczenie o zgodności danych składa się w Urzędzie Miejskim w Kartuzach. Dzięki zawartemu porozumieniu taka możliwość jest też m.in. w Przodkowie i Brusach.


Głosy słuchaczy
  1. joanna   On   9 sierpnia 2019 at 10:41

    Brawo Kartuzy! Im bliżej mieszkańca tym większa szansa trafienia do tych najbardziej opornych użytkowników starych kopciuchów. Ja dzięki programowi mam nowoczesny, ekologiczny i praktycznie bezobsługowy kocioł EEI PELLETS i wiem, że ten program to czyste dobro! Mam nadzieję, że wiele ludzi skorzysta z niego i przysłuży się wspólnemu dobru!

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: