W Kościerzynie wspierają osoby po COVID-19

Dziennikarz , 20 lipca 2021

https://pomorskie.eu
https://pomorskie.eu
Klëka Radia Kaszëbë 20.07.2021, 6:55

W Szpitalu Specjalistycznym w Kościerzynie utworzono Centrum Informacyjno-Koordynacyjne Volontarius. Będzie udzielać wsparcia osobom, które przeszły zakażenie koronawirusem.

Po pomoc mogą się też zgłaszać szczególnie narażeni na ciężki przebieg COVID-19 i zagrożeni wykluczeniem społecznym. To przede wszystkim seniorzy, osoby z niepełnosprawnościami i chorobami przewlekłymi. Centrum zajmie się ich fizjoterapią, wsparciem psychologicznym oraz pomocą w codziennym życiu za pośrednictwem wolontariuszy. Zaplanowano też szczepienia przeciw pneumokokom i edukację zdrowotną. Ze wsparcia ma skorzystać minimum 3 tys. mieszkańców województwa – mówi koordynatorka Monika Kuchta. Wsparcie będzie udzielane w ramach projektu samorządu województwa pomorskiego „Pomorskie Wspiera” współfinansowanego z unijnych funduszy.

Zgłaszać mogą się potrzebujący pomocy oraz wolontariusze. Centrum Volontarius działa w Bloku A Szpitala Specjalistycznego w Kościerzynie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: