W niedzielę z Kościerzyny wyruszy Wojewódzki Szczepibus

Dziennikarz , 13 sierpnia 2021

Wojewódzki Szczepibus wyruszy w niedzielę w trasę z Kościerzyny. Ma odwiedzać pomorskie gminy o słabym odsetku zaszczepionych. Pojedzie też tam, gdzie nie ma punktów szczepień i mieszkańcy mogą mieć do nich utrudniony dostęp.

To rozwiązanie wypróbowane już w dzielnicach Gdyni, gdzie do podawania szczepionek przeciw COVID-19 przystosowano autobus Zakładu Komunikacji Miejskiej. Mobilny punkt uruchomiono we współpracy ze Szpitalami Pomorskimi pod koniec lipca. Do tej pory skorzystało zeń blisko tysiąc 150 osób. Szczepienia wykonywane są bez wcześniejszej rejestracji.
Przy wsparciu i pomocy Gdyni z inicjatywy Wojewody Pomorskiego Dariusza Drelicha w niedzielę uruchomiony zostanie Szczepibus Wojewódzki. Inauguracja odbędzie się w samo południe pod pomnikiem Józefa Wybickiego w Kościerzynie. Po niej szczepibus pojedzie do Chmielna, gdzie od 14 do 19 odbędzie się akcja szczepień.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: