W październiku otwarcie Książnicy Gerarda Labudy

Dziennikarz , 14 września 2020

Ma być miejscem spotkań, dyskusji, ale przede wszystkim ma upamiętniać postać profesora Gerarda Labudę. Na październik zaplanowano otwarcie książnicy, której patronem jest wybitny mediewista.


Historyk urodzony pod Kartuzami a w dzieciństwie związany z Luzinem wyprowadził się do Poznania, ale nigdy nie zapomniał o swoich korzeniach. Zamiar budowy książnicy w sąsiedztwie wejherowskiego muzeum ogłoszono w setną rocznicę urodzin profesora – mówiła na naszej antenie starosta wejherowski Gabriela Lisius.

Siedziba była gotowa już wcześniej, ale prace wykończeniowe przerwała pandemia. Książnica ma umożliwić nie tylko dostęp do potężnego zbioru publikacji przekazanych przez profesora wejherowskiemu muzeum. Ma to być też miejsce pracy dla naukowców i studentów.

Utworzenie ksiąznicy kosztowało 4 i pół mln zł. Połowę sfinansował powiat wejherowski, 200tys zł dołożyło miasto Wejherowo, a brakujące 2 mln zł to dotacje unijne i ministerialne. Książnica będzie otwarta na początku października. Całej rozmowy ze starostą wejherowskim posłuchacie na radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: