W Pucku otwarto zmodernizowane targowisko miejskie

Dziennikarz , 13 maja 2020

Klëka Radia Kaszëbë 13.05.2020 08:55

Skorzystają sprzedający i kupujący – w Pucku otwarto targowisko miejskie przebudowane za blisko 1 mln 800 tys zł. Jest dostępne od dziś, ale w związku z epidemią trzeba m.in. zachowywać odstępy i zakładać jednorazowe rękawiczki.

Na popularnym Manhattanie jest teraz 39 całorocznych stanowisk. Połowę przeznaczono na handel artykułami rolnymi, bo ponad 40% kosztu inwestycji pokryło dofinansowanie z bieżącego Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich. Utworzono parking na 16 miejsc i wybudowano toalety. Burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska najbardziej cieszy się z terminowego zakończenia prac, bo ograniczenia nałożone w związku z epidemią mogły pokrzyżować plany.

Od teraz to Pucka Gospodarka Komunalna jako zarządzający, będzie odpowiadać m.in. za pobór opłat, utrzymanie czystości czy otwieranie ogólnodostępnych toalet. Nowe stawki za dzierżawę stoiska oraz regulamin ustali jutro na sesji Rada Miejska. Nowością będą też wydłużone godziny pracy w czwartek, samorząd chce zachęcić kupców 50 procentową ulgą.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: