W Pucku czekają na projekty obywatelskie

Dziennikarz , 18 kwietnia 2019


Klëka Radia Kaszëbë, 18.04.2019 08:55 

To szansa na zmianę swojego otoczenia i rozwój miasta – tak w Pucku zachęcają do zgłaszania projektów do budżetu obywatelskiego. Nabór trwa do końca kwietnia.


– Wycofaliśmy się z tych inwestycji bo stawiamy na działania integracyjne – mówi burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska. Poza tym kosztorysy w projektach mocno rozmijały się z cenami wykonawców.

Pulę zwiększono o 15 tysięcy złotych w porównaniu do ubiegłego roku – do 285 tys zł. Tym samym większy jest limit na jeden projekt – 95 tys zł. Trzeba przy tym pamiętać, że nie można zgłaszać budowy dróg i chodników. Można natomiast zaproponować wymianę nawierzchni istniejących chodników i parkingów. Mile widziane są m.in. propozycje zagospodarowania miejsc do odpoczynku i rekreacji.

Puck prowadzi nabór wniosków do budżetu obywatelskiego według kalendarza metropolitalnego – razem m.in. z Rumią, Redą, Wejherowem i Władysławowem. Wnioski przyjmowane są do końca kwietnia.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: