W Pucku zachęcają do korzystania z programu „Czyste Powietrze” i pomocy punktu konsultacyjnego

Dziennikarz , 15 grudnia 2021

Klëka Radia Kaszëbë 15.12.2021, 7:55

W Pucku odbędzie się jutro spotkanie, na którym właściciele domów jednorodzinnych będą mogli dopytać jak pozyskać środki na wymianę pieca czy ocieplenie budynku. Tematem będzie ogólnopolski program „Czyste Powietrze” oraz działanie miejskiego punktu konsultacyjnego.

Dofinansowanie przyznawane jest zarówno na modernizację źródła ciepła jaki i na przykład na wymianę stolarki okiennej – przypomina Kamil Syta, podinspektor do spraw ochrony środowiska w Urzędzie Miasta. Miejski samorząd Pucka, podobnie jak większość pomorskich gmin, prowadzi punkt konsultacyjny w porozumieniu z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Można na miejscu rozwiać wątpliwości i skorzystać ze wsparcia w wypełnianiu wniosku. Obowiązują zapisy, a punkt otwarty jest dwa razy w tygodniu.

Umówić się na konsultację można telefonicznie lub mailowo. Dane teleadresowe dostępne są na stronie miasta Puck. Można też przyjść jutro do sali ratuszowej. Spotkanie konsultacyjne odbędzie się w godzinach 15:00 – 16:00.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: