Morska Pielgrzymka rybaków do Puck i mistrzostwa windsurfingu

Dziennikarz , 25 czerwca 2021

Przenosimy się teraz do Pucka, prosto na brzeg zatoki i na jej wody. Jutro odbędzie się tam Morska Pielgrzymka Rybacka, a po niej pierwsze wyścigi w Mistrzostwach Świata Juniorów i Mastersów w klasie Formuła Foil.

Rybacy na przystrojonych kutrach przypływają co roku na odpust świętych Piotra i Pawła. To jedyna taka pielgrzymka w Europie i jedna z dwóch na świecie. Jej początki sięgają 13. wieku, a w obecnej formie reaktywowano ją 40 lat temu. Uczestnicy pielgrzymki spotkają się na nabożeństwie na wodach zatoki, około południa przypłyną do Pucka gdzie odbędzie się msza przy ołtarzu polowym. Po niej wystąpią chóry Camerata Musicale oraz Morzanie, będzie też strefa handlowo-gastronomiczna przy Zielonej Plaży. Ważna informacja dla zmotoryzowanych – jutro od 08:00 do 17:00 zmieniona będzie organizacja ruchu w pobliżu portu do ulicy Judyckiego i Zamkowej.

Natomiast już dziś w Pucku zaczynają się Mistrzostwa Świata Juniorów i Mastersów w klasie Formuła Foil, ale pierwsze starty zaplanowano w sobotę o 13:00. Będą widowiskowe, bo w tej odmianie windsurfingu stosuje się mechanizm unoszący deskę ponad powierzchnię wody. Mistrzostwa potrwają do środy. 

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: