W Redzie szykują się spore zmiany w komunikacji miejskiej

Dziennikarz , 23 grudnia 2019

Klëka Radia Kaszëbë 23.12.2019 10:55

W Redzie od 1 stycznia szykują się spore zmiany w komunikacji miejskiej. MZK Wejherowo przygotował je w związku z zakończoną budową węzła integracyjnego.

W pobliżu dworca PKP przebudowano skrzyżowanie, powstał też duży parking. Kursowanie autobusów trzeba dostosować do nowych potrzeb pasażerów. To także reakcja na uwagi do poprzednich rozkładów jazdy – mówił w audycji Dzień Dobry Kaszuby Czesław Kordel, prezes zarządu MZK Wejherowo.

Linia nr 17 ma być zsynchronizowana z innymi, skorygowana zostanie także jej trasa w okolicach dworca PKP w Redzie. Dłużej i częściej będą jeździć autobusy linii nr 18, a linia nr 19 zostanie zlikwidowana. Największe zmiany będą na liniach nr 8 i 9.

Zmiany w komunikacji miejskiej w Redzie wejdą w życie 1 stycznia. Wcześniej oczywiście pojazdy MZK Wejherowo będą jeździć według rozkładów świąteczno – noworocznych. Na wiosnę w całej aglomeracji szykują się podwyżki.

Rozmowy z prezesem MZK można posłuchać na radiokaszebe.pl.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: