Rewitalizacja Zagórza w Rumi

Dziennikarz , 14 listopada 2019

O zmianach na Zagórzu będzie jutrzejsze spotkanie w Stacji Kultura w Rumi. Poprowadzi je twórczyni nagrodzonego projektu rewitalizacji.

To miejski projekt z unijnym dofinansowaniem na poziomie 13 mln zł. Obejmuje aktywizację mieszkańców oraz inwestycje, które mają podnieść komfort życia w dzielnicy – jak remonty budynków komunalnych, modernizacje dróg i parkingów, budowa boisk, placów zabaw, altan integracyjnych czy utworzenie ogrodu społecznego. Powstać ma też atrakcja dla mieszkańców miasta i turystów dzięki zagospodarowaniu szczytu Góry Markowca. Do tej pory znana była z pozostałości fortyfikacji z czasów II wojny światowej, a ma tam być wieża widokowa, park linowy i ścieżka edukacyjna.

O tym wszystkim będzie można porozmawiać w piątkowy wieczór. Spotkanie pod hasłem „W poszukiwaniu tożsamości miejsca” odbędzie się jutro o 18:00 w Stacji Kultura. Poprowadzi je dr Izabela Sykta, twórczyni nagrodzonego projektu rewitalizacji Zagórza. Gośćmi specjalnymi będą prof. Jadwiga Środulska-Wielgus i prof. Krzysztof Wielgus – architekci krajobrazu i znawcy tematyki architektury militarnej.

Opowiedzą o „Zabytkach fortyfikacji nowożytnej i najnowszej jako szansie dla innowacyjnej gospodarki regionalnej”. Wstęp jest wolny.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: