W Rumi przeprowadzą nabór wniosków do Budżetu Obywatelskiego

Dziennikarz , 25 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 25.03.2021 08:55

„Zielone projekty” wprowadza Rumia do swojego Budżetu Obywatelskiego. Nabór wniosków rozpocznie się pierwszego kwietnia i potrwa przez cały miesiąc.

Do tej formy konsultacji społecznych wracają w Rumi po rocznej przerwie spowodowanej wybuchem pandemii. Dalej do dyspozycji mieszkańców będzie półtora mln zł z miejskiego budżetu, ale są też zmiany. Główne z nich to zmniejszenie wymaganej liczby podpisów poparcia z 50 do 20 oraz nowa kategoria projektów. Oprócz inwestycyjnych i prospołecznych będzie można zgłaszać przedsięwzięcia przyczyniające się do ochrony środowiska naturalnego oraz bytowania zwierząt. Może to być na przykład zakładanie ogrodów kieszonkowych, modernizacja miejskich zieleńców, działania edukacyjne w zakresie ekologii czy montaż budek dla ptaków. Miasto przeznaczy na ten cel 100 tys. zł, przy czym maksymalna wartość jednego projektu nie może przekroczyć 25 tys zł.

Informację o zmianach, instrukcje i harmonogram można znaleźć na internetowej stronie rumskiego Budżetu Obywatelskiego. Przypomnę że w kwietniu oprócz Rumi swoją procedurę przeprowadzi też gmina Władysławowo.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: