W Szemudzie śpiewali kaszubskie kolędy

Dziennikarz , 13 stycznia 2020

Foto: Dziennik Bałtycki
Klëka Radia Kaszëbë 13.01.2020 09:55

Śpiewali kolędy kaszubskie, w tym własnego autorstwa. 236 osób wzięło udział w Pomorskim Konkursie Pieśni Bożonarodzeniowej w Szemudzie.

To już 15. edycja rywalizacji organizowanej przez szemudzki Zespół Szkolno – Przedszkolny we współpracy z muzeum w Wejherowie. Celem jest m.in. zainteresowanie uczniów kaszubską pieśnią bożonarodzeniową i promocja talentów młodzieży.

To się udaje – co widać na przykładzie jednej z laureatek – Wiktorii Dalekiej z Kamienicy Szlacheckiej.

W szemudzkim przeglądzie soliści i zespoły prezentują tylko oryginalne kaszubskie utwory – czyli takie, które powstały w języku kaszubskim.

Lista laureatów:

Wiktoria Daleka z Kamienicy Szlacheckiej zajęła pierwsze miejsce w kategorii klas  VII – VIII wspólnie z Oliwią Kobiela z Sulęczyna.

W pozostałych kategoriach I miejsca zajęli soliści: Maria Hebel z Koleczkowa (klasa 0), Iga Żuchlińska z Wejherowa (I-III), Julian Jereczek z Sulęczyna (IV – VI) oraz Maciej Mielewczyk ze Szkoły Muzycznej w Gdańsku (dorośli).

Wśród zespołów najlepsze były: z zerówek „Topolowe Nutki” z Rumi, zaś w 3 kategoriach  I – VIII dominowały zespoły ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Wejherowie.

Wśród dorosłych bezkonkurencyjny był Zespół „Tutti” ze Środowiskowego Domu Samopomocy w Chmielnie.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background