W upalny dzień zamknięty kot w samochodzie uratowany przez policjantów

Dziennikarz , 17 sierpnia 2022

fot. KPP w Wejherowie

Pozostajemy jeszcze przy upałach, bo taka pogoda to zagrożenie dla pozostawionych w samochodzie dzieci czy zwierząt – o czym przypominają policjanci z powiatu wejherowskiego. W poniedziałek w Redzie uratowali kota ze szczelnie zamkniętego auta.

Zareagowali na zgłoszenie o zwierzęciu w aucie na parkingu przy ulicy Morskiej. Kot nie miał wody i nie reagował na bodźce. Poszukiwania właścicieli w pobliskim kompleksie handlowo-rekreacyjnym nie przyniosły rezultatu. Na zewnątrz były 32 stopnie Celsjusza, dlatego policjanci wybili szybę i przekazali kota lekarzowi weterynarii. Właściciele wrócili do auta dwie i pół godziny od podjęcia interwencji i około sześciu od zamknięcia kota w rozgrzanym na słońcu aucie. Niewykluczone, że właściciel zwierzęcia odpowie za przestępstwo znęcania się nad nim, za co grozi nawet do trzech lat więzienia.

Policja przypomina, że panujące upały są śmiertelnym zagrożeniem dla osób lub zwierząt w warunkach zamkniętego pojazdu. Proszą, by o takich przypadkach natychmiast zawiadamiać dzwoniąc pod alarmowy numer 112. 

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: