We Władysławowie liczą na napływ projektów do Budżetu Obywatelskiego – czas jest do czwartku

Dziennikarz , 28 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 28.04.2020 10:55

W gminie Władysławowo na razie niewielkie jest zainteresowanie Budżetem Obywatelskim. Nabór w piątej edycji potrwa do czwartku.

Wniosek może złożyć każdy mieszkaniec gminy, który ukończył 10. rok życia – na maksymalną kwotę stu tys zł. Do wykorzystania z miejskiej kasy jest 350 tys zł, z podziałem: 200 tys na projekty miejskie i 150 tys zł na terenach wiejskich.
Liczba zgłaszanych pomysłów z roku na rok rośnie, w ubiegłym było ich 36. – Teraz, mimo pandemii, wpłynęło już kilka wniosków – mówiła na naszej antenie Dominika Sułat-Jęcek z Urzędu Miejskiego we Władysławowie.

Wiele samorządów wstrzymało tej wiosny procedury związane z Budżetem Obywatelskim – m.in w związku z koniecznością zebrania określonej liczby podpisów poparcia pod projektem. W gminie Władysławowo taką listę będzie można dołączyć w późniejszym terminie.

Projekty do Budżetu Obywatelskiego w gminie Władysławowo można zgłaszać do 30 kwietnia. Można je przesłać w wersji elektronicznej na adres bo@wladyslawowo.pl. Formularz zgłoszenia dostępny jest w Biuletynie Informacji Publicznej Gminy Władysławowo oraz na stronie samorządu w zakładce Budżet Obywatelski. Rozmowy na ten temat posłuchacie na naszej stronie: radiokaszebe.pl.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: