Więcej miejsc e przedszkolu i żłobek we Władysławowie

Dziennikarz , 11 kwietnia 2024

zdjęcie ilustracyjne
Klëka Radia Kaszëbë, 11.04.2024, 07:55

We Władysławowie powstanie samorządowy żłobek. Będzie też więcej miejsc w przedszkolu i dodatkowe zajęcia. Gmina pozyskała na ten cel dofinansowania

Na potrzeby żłobka dostosowany zostanie jeden z budynków dawnej szkoły podstawowej nr 3. – Obejmie opieką 42 maluchy, których rodzice będą mogli wrócić do pracy – mówi burmistrz Władysławowa Roman Kużel. Na remont oraz utrzymanie nowych miejsc w żłobku przez trzy lata gmina pozyskała w sumie blisko 3 mln zł z programu „Maluch +”. Nowa placówka powstanie w sąsiedztwie Przedszkola Publicznego nr 1, które będzie powiększone o 50 nowych miejsc. Będą też dodatkowe zajęcia, w tym logopedyczne czy w zakresie wczesnego wspomagania rozwoju.

Na projekt dotyczący przedszkola gmina pozyskała blisko 2,5 mln zł z Programu Fundusze Europejskie dla Pomorza. Burmistrz Władysławowa szacuje, że za dwa-trzy miesiące samorząd pozyska niezbędne zgody i ogłosi przetarg na wykonanie prac.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: