We Władysławowie uruchomiono punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze

Dziennikarz , 5 maja 2021

Klëka Radia Kaszëbë 05.05.2021 08:55

Gmina Władysławowo wesprze mieszkańców w modernizacji źródeł ogrzewania. Uruchomiono już punkt konsultacyjny programu Czyste Powietrze, lada dzień będzie też można ubiegać się o miejskie dopłaty do likwidacji starych pieców.

– To kontynuacja naszych działań na rzecz poprawy jakości powietrza – mówi burmistrz Władysławowa Roman Kużel. Ocenia pozytywnie zmiany, dzięki którym o środki z programu Czyste Powietrze w jego nowej odsłonie można ubiegać się w swojej gminie. W pozyskiwaniu rządowego wsparcia już pomagają pracownicy Zespołu ds. Pozyskiwania Funduszy Zewnętrznych w Urzędzie Miejskim. Oprócz tego lada dzień gmina uruchomi swój program dofinansowań do wymiany starego pieca na bardziej ekologiczne źródło ogrzewania – niezależnie od programu Czyste Powietrze.

Osoby fizyczne będą mogły pozyskać do 5 tys zł, wspólnoty mieszkaniowe do 10 tys zł. Do działań gminy Władysławowo na rzecz poprawy jakości powietrza wrócimy jeszcze Na Widniku Kaszebe po godzinie 16:00.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: