Wybudują podjazdy dla wózków i osób niepełnosprawnych

Dziennikarz , 31 lipca 2019

Klëka Radia Kaszëbë, 31.07.2019 09:55

Kolejne szkoły na terenie Gminy Kartuzy zyskają podjazdy dla wózków i osób niepełnosprawnych. Dotychczas do ich potrzeb w gminie dostosowano placówki oświatowe w Kiełpinie i Staniszewie.

Planowana inwestycja obejmie przebudowę wejść oraz wykonanie podjazdów do Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 2 na Osiedlu Wybickiego w Kartuzach i szkoły w Brodnicy Górnej.

– Z rąk starosty kartuskiego otrzymaliśmy dofinansowanie na to zadanie – na szkołę w Kartuzach kilka tysięcy złotych, na placówkę w Brodnicy Górnej – 100 tysięcy złotych podkreśla burmistrz Kartuz – Mieczysław Grzegorz Gołuński.

Inwestycja będzie kosztować około 350 tysięcy, z czego dofinansowanie z Państwowego Funduszu Ochrony Osób Niepełnosprawnych przekazane gminie przez starostę kartuskiego stanowi ponad 105 tysięcy złotych. W ramach umowy z PFRON, starostwo powiatowe w Kartuzach dofinansuje też zakup trzech 9-osobowych pojazdów dostosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych dla Domu Pomocy Społecznej w Stężycy, wychowanków ORW w Pierszczewie i Sikorzynie oraz Domu Pomocy Społecznej w Kobysewie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist