W ten weekend Żeglarska Parada Świętojańska

Dziennikarz , 20 czerwca 2024

fot. UM Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë 20.06.2024, 07:55

Kilkadziesiąt jednostek pod żaglami będzie można podziwiać w sobotę między Gdańskiem a Gdynią. Po raz ósmy odbędzie się Żeglarska Parada Świętojańska

Dla żaglowców i jachtów organizuje ją Pomorski Związek Żeglarski. Okazją jest gdyńskie Święto Morza. – Parada zacznie się formować około godziny 13:00 na wysokości mola w Brzeźnie, skąd godzinę później skieruje się w stronę Gdyni – zapowiada Bogusław Witkowski, prezes Pomorskiego Związku Żeglarskiego. Paradę będzie można obserwować z trójmiejskich plaż, na molach w Brzeźnie, Sopocie i Orłowie oraz z gdyńskiego bulwaru Nadmorskiego i Kamiennej Góry. Będzie ukoronowaniem pierwszego weekendu gdyńskiego Święta Morza. W jego ramach od jutra do końca miesiąca odbędzie się ponad 40 wydarzeń.

Porozmawiamy o nich dzisiaj z koordynator obchodów i radną Gdyni Joanną Zielińską. Będzie naszym gościem o 16:00 w programie Na Widnikù Kaszëbë.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: