Zbiórka i wsparcie od samorządów – z Trójmiasta płynie pomoc do Turcji poszkodowanej przez trzęsienia ziemi

Dziennikarz , 21 lutego 2023

fot. Urząd Miasta Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 21.02.2023, 08:55

Z Trójmiasta do Turcji płynie pomoc dla poszkodowanych przez trzęsienia ziemi. Wsparcie przekazują samorządy, prowadzone są też zbiórki pieniędzy na zakup najpotrzebniejszych rzeczy.

Sopot wysłał 50 tys. zł do miasta Gaziantep. Podobną kwotę zadeklarowała też Gdynia. – Zbieramy fundusze i organizujemy transporty do rejonów dotkniętych tragedią – opisuje wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni Jakub Ubych. Procentują przy tym doświadczenia zebrane podczas pomagania migrantom wojennym i broniącej się Ukrainie. Pomoc jest dokładnie celowana dzięki współpracy ze społecznością z Turcji mieszkającą w Gdyni. Koordynacji wysyłki podjęła się rodzina państwa Eski.

W Gdyni nastawiają się na pomocowy maraton. Wsparcie finansowe i materialne do Turcji płynie też z Gdańska. Punkt zbiórki darów utworzono przy ulicy Grunwaldzkiej przy pomocy Fundacji Gdańskiej i Gdańskich Nieruchomości.

fot. Urząd Miasta Gdyni

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: