fot. PZŻ
Klëka Radia Kaszëbë 05.03.2024, 15:55

Mistrzostwa świata z olimpijskim smaczkiem. Polscy żeglarze rywalizują na hiszpańskiej Lanzarote w klasach 49er i 49erFX

Biało-czerwoni są w gronie kandydatów do czołowych miejsc. – Celujemy w medal – mówi Łukasz Przybytek, startujący w klasie 49er w parze z Jackiem Piaseckim. Obaj są z AZS AWFiS Gdańsk. W klasie 49er Polska ma już zapewnione miejsce w Igrzyskach, ale gra toczy się jeszcze o imienną nominację. Oprócz duetu Przybytek-Piasecki duże szanse ma też para Dominik Buksak i Szymon Wierzbicki. Inne cele na mistrzostwach świata mają zawodniczki w klasie 49erFX. Kwalifikacje do Paryża będą mogły wywalczyć w kwietniu. – Efektywnie przepracowałyśmy okres przygotowawczy na Lanzarote – ocenia Aleksandra Melzacka.

Jak sprawią się polskie reprezentacje na mistrzostwach świata okaże się w niedzielę. Tego dnia na Lanzarote zaplanowane są wyścigi medalowe.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: