3 piłkarskie drużyny z naszego regionu zagrają o awans do II ligi w grupie mistrzowskiej

Dziennikarz , 29 marca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 29.03.2021 08:55

Bałtyk Gdynia z szansą na walkę o II ligę, podobnie jak Radunia Stężyca i GKS Przodkowo. W miniony weekend zakończyła się runda zasadnicza III ligi piłkarskiej, grupy 2.

W ostatniej, 21 kolejce Radunia pokonała u siebie Unię Swarzędz 1-0. GKS Przodkowo w Policach pokonał tamtejszego Chemika. Bałtyk Gdynia, by nie oglądać się na wyniki innych zespołów, potrzebował remisu w starciu z Polonią Środa Wielkopolska. I tak też się stało, choć pachniało niespodzianką. – To były dwie różne połowy – mówi trener Bałtyku Jerzy Jastrzębowski. Po pierwszej połowie biało-niebiescy przegrywali 0-1. Od 46 minuty „Kadłuby” grały z przewagą jednego zawodnika po tym, jak zdobywca bramki dla gości Skrobosiński został ukarany za brutalny faul na Marczaku. W 66 minucie powody do radości miał Maciej Buławski, który uratował punkt dla Bałtyku. 1-1, takim wynikiem zakończyło się spotkanie. Teraz piłkarze Bałtyku zagrają o awans do II ligi w grupie mistrzowskiej. Tam każdy z 8 zespołów zagra każdy z każdym na zasadzie mecz i rewanż.

Warto odnotować, iż Bałtyk jako jedyna drużyna, urwała punkty zespołowi Polonii Środa Wielkopolska w wyjazdowych spotkaniach.