Bytovia lepsza od Chojniczanki. W derbach padło 5 goli

Dziennikarz , 9 listopada 2020

Klëka Radia Kaszëbë 09.11.2020 8:55

Derby Kaszub dla Bytovii Bytów. Czarne Wilki po zaciętym spotkaniu wygrały z Chojniczanką 3:2.

Bohaterem meczu został Jakub Bach, który gola na wagę zwycięstwa strzelił w doliczonym czasie gry. Faworytem spotkania była wyżej notowana Chojniczanka, jednak Bytovia na własnym boisku pokazała charakter. O twardej grze świadczyć może 5 żółtych kartek dla gości. W drugiej połowie Chojniczanka mogła strzelić zwycięskiego gola, mimo że grała w dziesiątkę. Jednak to Bytowianie zdobyli decydującą bramkę w 91-szej minucie. Dla Czarnych Wilków było to przełamanie po pięciu meczach bez zwycięstwa. To bardzo nas cieszy mówił na pomeczowej konferencji trener Adrian Stawski.

Po 12 kolejce drugiej ligi Chojniczanka zajmuje trzecie miejsce w tabeli, Bytovia dziesiąte.