Czarno-złoty Puck na obchody Zaślubin Polski z Morzem

Dziennikarz , 6 lutego 2020

Klëka Radia Kaszëbë 06.02.2020 10:55

Kaszubskie barwy obok biało – czerwonych przystroją Puck – zapewniają władze miasta. Mowa o obchodach setnej rocznicy Zaślubin Polski z Morzem.

Odrodzone Polska poszerzyła swoje granice o wschodnie Pomorze między innymi dzięki staraniom Antoniego Abrahama i Tomasza Rogali na konferencji wersalskiej. Pamiętają o tym w Pucku – najstarszym mieście północnych Kaszub – wyliczała burmistrz Pucka Hanna Pruchniewska.

Podczas poniedziałkowych uroczystości z udziałem prezydenta Andrzeja Dudy odsłonięta zostanie pamiątkowa tablica Antoniego Miotka. Zanim to jednak nastąpi odbędzie się wiele wydarzeń towarzyszących – jak zawody strzeleckie, zaślubinowy bal, gra miejska, zwiedzanie miejsca zaślubin czy koncert w puckiej farze. Będzie się można też uraczyć zupą rybną. 300 litrów ma rozgrzać m.in. uczestników VI „morsowania”

Morsowanie z biciem rekordu Polski w największej liczbie morsów jedzących zupę rybną w wodzie odbędzie się w niedzielę o 12:00 przy Zielonej Plaży w Pucku. Harmonogram wszystkich puckich uroczystości można znaleźć na stronie internetowej miasta.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background