Słuchaj Radia Kaszebe
  Edukacja

  Opublikowano 6 lutego, 2019 | przez Dominik Lewicki

  Debatowali nad uchwałami w sprawie likwidacji i reorganizacji szkół

  Rada Gminy Puck w styczniowym głosowaniu przyjęła uchwały intencyjne, w których mowa jest o likwidacji szkół w Werblini i Celbowie, oraz reorganizacji placówek w Połczynie i Rekowie Górnym.

  W tej ostatniej miejscowości, we wtorek, spotkanie z wójtem i radnymi zorganizowali zaniepokojeni rodzice. Żądano gwarancji dowożenia dzieci gminnym transportem do odleglejszych placówek, wytykano inwestowanie pieniędzy w inne szkoły, ale przede wszystkim wskazywano winnego zaistniałej sytuacji. Na spotkaniu w Szkole Podstawowej, w Rekowie Górnym stawili się protestujący rodzice dzieci, ze wszystkich czterech placówek. Był tam także nasz redakcyjny kolega Dominik Lewicki.

  Wójt Tadeusz Puszkarczuk przekonywał, że nowy plan sieci szkół w Gminie Puck, pozytywnie wpłynie na rozwój dzieci w reorganizowanych placówkach. W lutym rodzice dzieci uczęszczających do szkół wspomnianych w uchwałach, zostaną poinformowani pisemnie o planach gminy. W marcu odbędą się spotkania konsultacyjne rodziców z przedstawicielami urzędu, a w kolejnym miesiącu gmina zasięgnie w tym temacie opinii kuratora oświaty i związków zawodowych. Jak dodaje wójt Puszkarczuk ostateczna decyzja ws likwidacji szkół w Werblini i Celbowie oraz reorganizacji placówek w Połczynie i Rekowie Górnym zostanie podjęta pod koniec kwietnia. Ewentualne zmiany wejdą w życie po wakacjach, ale już wiadomo że nauczyciele z likwidowanych placówek stracą pracę.

  Posłuchaj – kliknij tutaj!

  Klëka Radia Kaszëbë, 06.02.2019

  Udostępnij: Share on Facebook29Share on Google+0Print this pageEmail this to someone

  Tagi:


  O zespole  Back to Top ↑