Klub Osiedlowy BAZA powstaje w Lęborku

Dziennikarz , 12 września 2019

Foto: Miasto Lębork

W Lęborku dobiega końca metamorfoza dawnej zajezdni w Klub Osiedlowy BAZA. To jeden z najbardziej widocznych efektów rewitalizacji Dzielnicy Nowy Świat.

W byłej bazie Zakładu Komunikacji Miejskiej mają się mieścić punkty wsparcia: rodzin i seniorów oraz Ośrodek Pracy z Młodymi „Nasze Miejsce”. Dodatkowo mieszkańców w każdym wieku do spędzania tutaj czasu ma zachęcać taras na dachu i zagospodarowane otoczenie. Adaptacja budynku i modernizacja terenu wokół ma się zakończyć jesienią tego roku, kosztuje ponad 3 i pół mln zł. Prowadzone są też prace przy brukowaniu przylegającej do Klubu Osiedlowego BAZA ulicy Kellera i budowie miejsc parkingowych. Nowy chodnik jest już przed budynkiem przy ulicy Łokietka.

To część Zintegrowanego Programu Rewitalizacji obszaru „Lębork Nowy Świat” wartego w sumie blisko 21,5 mln zł. W tym ponad 14 mln zł to unijne dofinansowanie. Inwestycje oraz działania skonsultowane z mieszkańcami mają podnieść komfort życia w dzielnicy oraz przyczynić się do zmniejszenia ubóstwa i wykluczenia społecznego.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background