Ogłoszono przetarg na projekt i budowę Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej

Dziennikarz , 20 sierpnia 2020

O krok bliżej do powstania Obwodnicy Metropolii Trójmiejskiej. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetarg na projekt i budowę.

Cały proces przyspieszyła decyzja rządu o oparciu tej inwestycji o środki z budżetu państwa – a nie jak wcześniej planowano o formułę partnerstwa publiczno – prywatnego.
Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej będzie dwujezdniową drogą ekspresową po dwa pasy w każdym kierunku z rezerwą pod trzeci pas. Rozpocznie się na węźle w Chwaszczynie, powstającym w ramach Trasy Kaszubskiej. Z Chwaszczyna będzie prowadziła na wschód od drogi krajowej nr 20 w pobliżu Żukowa i dalej w kierunku węzła Gdańsk Południe, gdzie połączy się z S7 i Obwodnicą Trójmiasta. Integralną częścią tej inwestycji będzie obwodnica Żukowa o długości około 7-u km.
OMT umożliwi sprawny przejazd od strony autostrady A1 i drogi ekspresowej S7 w kierunku zachodnim i północnym województwa pomorskiego, wyprowadzając ruch tranzytowy na dalsze odcinki trasy S6 w kierunku Lęborka, Słupska i Koszalina


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background