Polanka Redłowska w Gdyni dalej ma być miejscem rekreacji i spotkań

Dziennikarz , 20 stycznia 2022

foto: Urząd Miasta Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 20.01.2022, 06:55

W Gdyni nie zostanie zabudowana Polanka Redłowska. Funkcja rekreacyjna tego popularnego miejsca spotkań przy grillu ma zostać wpisana w nowy plan zagospodarowania przestrzennego.

Dla obszaru Redłowa i Orłowa jest on opracowywany od 11 lat. Od kilku tygodni toczy się natomiast procedura rozstrzygania kilkuset uwag do niego. Wbrew wcześniejszym planom prezydent Gdyni Wojciech Szczurek podjął decyzję, że nie będzie zabudowywana ani część piknikowa, ani też przestrzeń po dawnym kompleksie basenowym. Wcześniej mówiło się o budowie w tym miejscu hotelu z basenem, otwartych basenów czy amfiteatru. Radni doszli jednak do wniosku, że koncepcje trzeba zmienić, by lepiej przygotowywały Gdynię na nadchodzący kryzys klimatyczny. Tak deklaruje Marika Domozych, przewodnicząca komisji planowania przestrzennego i strategii Rady Miasta Gdyni.

Mieszkańcy Gdyni protestowali przed planami zabudowy Polanki Redłowskiej od lat, ostatni raz podczas październikowych, zdalnych dyskusji z Urzędem Miasta. Wtedy jeszcze planiści przekonywali, że teren należy przeznaczyć pod inwestycje.

foto: Urząd Miasta Gdyni
Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist