Ponad 50 mln zł na zeroprocentowe pożyczki dla firm

Dziennikarz , 16 kwietnia 2020

Klëka Radia Kaszëbë 16.04.2020 12:55

Coraz bliżej przesunięcia ponad 50-u mln zł z unijnych funduszy na zeroprocentowe pożyczki dla firm. Zarząd Województwa Pomorskiego przyjął warunki przekazania dodatkowego wkładu z regionalnego programu operacyjnego do Banku Gospodarstwa Krajowego.

To część przedsięwzięcia, które samorząd realizuje we współpracy z BGK od pięciu lat. Teraz w trybie pilnym zwiększa jego wartość finansową i dostosowuje przeznaczenie pożyczek do potrzeb przedsiębiorców, którzy znaleźli się w trudnej sytuacji w wyniku kryzysu wywołanego przez epidemię.

Najpierw trzeba było przekonać Komisję Europejską, następnie ustalić i skonsultować z ekspertami szczegółowe warunki przekazania dodatkowej puli. Umowa między samorządem województwa a Bankiem Gospodarstwa Krajowego zostanie zawarta w najbliższych dniach – opiewać będzie na kwotę blisko 51 i pół mln zł. Wtedy BGK wybierze instytucje finansowe, które będą udzielały wsparcia pomorskim firmom. W Zarządzie Województwa szacują, że będzie to w połowie maja.

Dużo krótsza od przesuwania funduszy unijnych jest ścieżka udostępnienia środków własnych samorządu województwa. Dodatkowe 30 mln zł, które przesunięto w Wielki Czwartek na pożyczki dla przedsiębiorców, będą dostępne zaraz po majówce. Wszelkie informacje o dostępnym wsparciu zbierane są na stronie internetowej: pomocdlafirm.pomorskie.eu.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background