Trójmiejski pływak ekstremalny przepłynął Loch Ness i zebrał pieniądze na 13 łóżek dla Szpitali Pomorskich

Dziennikarz , 5 września 2022

fot. Radio Kaszëbë
Klëka Radia Kaszëbë, 05.09.2022, 07:55

Zakupem 13 łóżek dla szpitali w Gdyni i Wejherowie zaowocował wyczyn sportowca z Trójmiasta – czyli przepłynięcie wpław jeziora Loch Ness.

Piotr Biankowski pokonał dystans 37 kilometrów w wodzie o temperaturze 13 – 15 stopni C. Bicie rekordów łączy z pomaganiem jako Ambasador Fundacji Ronalda McDonalda. Jak mówi – wsparcie kibiców pomogło mu przetrwać mordercze 12 godzin. Wyczynowi pana Piotra towarzyszyła zbiórka na łóżka dla oddziałów pediatrycznych, które mają służyć rodzicom małych pacjentów. To jeden z obszarów działania Fundacji Ronalda McDonalda, wspierany przez Jacka Chodakowskiego – licencjobiorcę i właściciela restauracji w Gdyni, Rumi, Pucku i Władysławowie. Na zakup “łóżek dla rodzica” zebrano 21,5 tys. zł. Za pomoc i za sportowe emocje związane z wyczynem Piotrowi Biankowskiemu podziękowała Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes Szpitali Pomorskich.

Piotr Biankowski w ubiegłym roku przepłynął kanał La Manche, by pomóc chorym dzieciom. Jego następnym celem będzie opłynięcie Manhattanu.

fot. Radio Kaszëbë
fot. Radio Kaszëbë
Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist