Nowe izolatki w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni

Dziennikarz , 6 grudnia 2021

foto: Urząd Miasta Gdyni
Klëka Radia Kaszëbë, 07.12.2021, 07:55

Budynek kliniczny nr 2 Uniwersyteckiego Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni gotowy na przyjmowanie pacjentów. Powstał w ramach działań dotyczących zapobiegania i przeciwdziałania COVID-19.

Wybudowano go w systemie modułowym. Na parterze oprócz izby przyjęć znajduje się pokój zabiegowy i dwie izolatki dla trzech pacjentów. Na trzech piętrach są po 3 pokoje z własnym węzłem sanitarnym i śluzą wejściową. Łącznie 12 nowych łóżek szpitalnych, z możliwością monitorowania chorych i dostępem do gazów medycznych. Budowa kosztowała niemal 6 mln zł, z czego połowę pokryło unijne dofinansowanie ze środków w dyspozycji samorządu województwa pomorskiego. Uniwersyteckie Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni jest kluczowym ośrodkiem na Pomorzu w walce z epidemią. Szpital kliniczny GUMed był pierwszym w pełni przygotowanym do sprawowania profesjonalnej opieki nad pacjentami zakażonymi koronawirusem.

Od końca lutego do 12 lipca tego roku leczono tam niemal tysiąc pacjentów. Przy Uniwersyteckim Centrum w Gdyni powstał pierwszy w Polsce punkt pobierania wymazów w formule drive-thru. W tym roku wykonano tam 23 tysiące szczepień przeciw COVID-19 w ramach punktów: węzłowego, powszechnego oraz podczas akcji Szczepimy się w majówkę w Gdyni.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist