W Pucku będą świętować urodziny miasta – od jutra do poniedziałku

Dziennikarz , 13 listopada 2020

Klëka Radia Kaszëbë 13.11.2020 10:55

Ogromny wizerunek hydroplanu oraz słuchowisko będą promować w Pucku z okazji urodzin miasta. Doroczną fetę zastąpiły transmisje on-line. Zaplanowano je w sobotę, niedzielę i poniedziałek zawsze o 13:48 – godzina symbolicznie nawiązuje do daty nadania praw miejskich.

Puck jest najstarszym miastem na Nordzie – mówiła na naszej antenie burmistrz Hanna Pruchniewska. Tym razem urodziny połączono z obchodami stulecia zaślubin Polski z morzem.
Na tym wątku oparto książeczkę i sluchowisko, którego promocję zaplanowano na niedzielę. Autorką „opowieści morzem pisanej” jest Magdalena Borzyszkowska, ilustracje wykonali uczniowie Szkoły Podstawowej im. Mariusza Zaruskiego. Dziełem młodych mieszkańców Pucka jest też mural przedstawiający hydroplan na budynku w pobliżu dawnej bazy Morskiego Dywizjonu Lotniczego. Jego uroczyste odsłonięcie odbędzie się w niedzielę. Historii Polskiego Lotnictwa Morskiego w stulecie jego powstania poświęcona będzie konferencja, która jutro rozpocznie świętowanie urodzin Pucka.

Rozmowy z burmistrz posłuchacie na radiokaszebe.pl,
a transmisje on-line dostępne będą na internetowej stronie miasta.


Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist