Pomóżmy 8-latkowi choremu na białaczkę z SP 9 w Rumi

Dziennikarz , 22 listopada 2019

W Rumi w niedzielę połączą siły by pomóc Filipkowi. Charytatywna impreza odbędzie się na rzecz 8-latka chorego na białaczkę.

To nawrót choroby cztery lata po zakończeniu chemii podtrzymującej. Leczenie będzie tym razem cięższe i dłuższe – około roku w szpitalu i 2 lata izolacji w domu. Rodzinie chce pomóc społeczność Rumi zbierając fundusze. Filip jest uczniem podstawówki nr 9 i w charytatywnej akcji wystąpią jego szkolni koledzy. Zaprezentuje się też m.in. zespół tańca Spin, półfinalista programu Mam Talent – iluzjonista Tomasz Jusza, będzie pokaz akrobatyki na szarfach. W programie także kącik zabaw dla dzieci, kiermasz świąteczny, licytacje, loterie i zbiórka do puszek. Impreza charytatywna „Pomóżmy Filipkowi” odbędzie się w niedzielę o 16:00 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.

To jedna z kilku zbiórek dla Filipa. Pieniądze będą też zbierane jutro podczas Rumskiej Szafy Otwartej. Towarzyszyć będzie wyprzedaży skarbów z szaf i szuflad mieszkańców Rumi w hali MOSiRu w godz. 11:00 – 15:00. Kolejna okazja by wrzucić datek do puszki będzie w połowie grudnia na rumskim Jarmarku Bożonarodzeniowym.

Tagi

Opinie czytelników

Zostaw opinię

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *Current track

Title

Artist

Background