1200 rowerów MEVO jest już w Gdańsku

Dziennikarz , 13 lutego 2019

Spółka NB Tricity, wykonawca systemu roweru metropolitalnego, zgłosiła gotowość do uruchomienia I etapu MEVO. Do Gdańska dotarło 1200 rowerów. Teraz czas na odbiory.

Jest to już kolejne podejście do startu systemu roweru publicznego. Zgodnie z umową pierwsze 1200 rowerów Mevo miało wystartować 18 listopada ubiegłego roku, do 1 marca 2019 roku miał być zaś gotowy cały system – łącznie 4080 jednośladów. Wcześniejsze próby zakończyły się jednak negatywnie, z powodu m.in. błędów w działaniu aplikacji.

– W trakcie trwania testów, sprawdzimy, czy udało się naprawić wcześniejsze usterki – mówi Jarosław Maciejewski z Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot.

MEVO to największy w Europie system roweru publicznego w całości składający się z rowerów elektrycznych. Docelowo na terenie 14 miast i gmin dostępnych będzie 4080 rowerów. Będą z nich mogli korzystać mieszkańcy i turyści odwiedzający Gdańsk, Gdynię, Sopot, Tczew, Puck, Redę, Kartuzy, Sierakowice, Somonino, Stężycę, Władysławowo, Żukowo, Pruszcz Gdański i Rumię. Oficjalnie obszar metropolitalny nie podjął jeszcze decyzji o naliczeniu Nextbike kar za opóźnienia. Zgodnie z umową stawka za rozpoczęty miesiąc zwłoki wynosi 300 tys. zł. Oznacza to, że firma powinna zapłacić aż 900 tys. zł, a jeśli otwarcie będzie się nadal przeciągać – kara wzrośnie.

POSŁUCHAJ – kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 13.02.2019


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: