1,5 mln zł na rumski Budżet Obywatelski

Dziennikarz , 24 sierpnia 2022

foto: Urząd Miasta Rumi

W Rumi zatwierdzono do głosowania 27 pomysłów zgłoszonych do Budżetu Obywatelskiego. Najwięcej z nich jest “prospołecznych”.

Jest ich w sumie 11. To między innymi ćwiczenia i wykłady dla seniorów, szkolenia behawioralne dla psów oraz ich właścicieli, zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży, kurs samoobrony dla kobiet czy też organizacja wydarzeń. Jest też 9 propozycji inwestycji, jak budowa wielofunkcyjnego boiska, stworzenie muzeum w podziemiach miejskiej biblioteki, montaż rodzinnej huśtawki czy też zakup świątecznych ozdób do parków i na główne ulice. Weryfikację formalną i merytoryczną przeszło również 7 projektów zielonych, jak stworzenie deszczowego ogrodu, przyszkolnej zielonej strefy czy dodatkowych nasadzeń na terenie miasta.

Wszystkie pomysły mieszkańców na ulepszanie miasta opublikowano na stronie rumia.budzet-obywatelski.org. Głosowanie odbędzie się w dniach 12 – 16 września. W puli jest półtora miliona zł.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: