„Akademia Przyszłości” w Kartuzach poszukuje wolontariuszy

Dziennikarz , 24 stycznia 2020

Kartuskie kolegium „Akademii Przyszłości” poszukuje Lokalnych Herosów. Minął już pierwszy semestr, a 4 dzieci nadal czeka na wsparcie wolontariusza.

Tak zwani SuperW przez cały rok regularnie, raz w tygodniu, indywidualnie spotykają się z dziećmi borykającymi się z problemami w szkole. Wiele z nich pochodzi z trudnych środowisk. Misją SuperW nie jest udzielanie korepetycji, ale przeprowadzenie dziecka od porażki w szkole do sukcesu w życiu.

Dla małego studenta Akademii wolontariusz staje się przyjacielem i mentorem. Wykorzystuje w działaniu m.in. stworzony na potrzeby Akademii Przyszłości System Motywatorów Zmiany, który opiera się na metodologii projektowania doświadczeń. Dla wolontariusza to szansa do rozwijania kompetencji przydatnych w życiu zawodowym oraz sprawdzenia się w nowej roli.

Kolegium Akademii Przyszłości w Kartuzach działa przy Szkole Podstawowej nr 1. By zostać wolontariuszem wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i wypełnić krótki, intuicyjny formularz zgłoszeniowy. Następne kroki to rozmowa i jednodniowe wdrożenie.


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: