Burmistrz Pucka apeluje o utrzymanie ginekologii

Dziennikarz , 8 czerwca 2021

Klëka Radia Kaszëbë 08.06.2021 14:55

O utrzymanie w Szpitalu Puckim Oddziału Ginekologiczno-Położniczego apeluje do starosty puckiego burmistrz Pucka. I deklaruje pomoc.

Informacje o możliwej likwidacji puckiej ginekologii pojawiły się w ostatnich tygodniach, gdy szpital przestał być covidowy i stopniowo zaczął wznawiać działalność kolejnych oddziałów. Jako przyczyny pucki starosta wskazywał na naszej antenie m.in. brak personelu, rozpoczynającą się termomodernizację oraz konieczność reorganizacji przy zbliżającej się weryfikacji sieci szpitali.

W liście otwartym do Jarosława Białka Hanna Pruchniewska proponuje czasowe przeniesienie ginekologii do Wejherowa w porozumieniu z NFZ. Deklaruje też współpracę Miasta Pucka ze Starostwem Powiatowym i Szpitalem Puckim. Przypomina, że miejski samorząd niejednokrotnie wspierał lecznicę finansowo i rzeczowo. Teraz jest gotowy „partycypować w kosztach utrzymania ordynatora Oddziału Ginekologiczno-Położniczego”. Natomiast na potrzeby rozważanego uruchomienia rehabilitacji pocovidowej i ośrodka dla dzieci z zaburzeniami psychicznymi Miasto może udostępnić budynek dawnej, przyszpitalnej pralni.

Jak podkreśliła burmistrz w liście otwartym do starosty – popiera wszelkie działania oraz inicjatywy społeczne, dzięki którym ginekologia w Pucku zostanie utrzymana.

Tagi

Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: