Będzie tzw. duży nabór wniosków na przetwarzanie produktów rolnych

Dziennikarz , 5 października 2021

Na wytwarzanie pasz i przetwarzanie ziół – nabór wniosków zapowiada Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Pozyskać można do 10 i 15 mln zł. Start 31 października.

Chodzi o wsparcie inwestycji w przetwarzanie produktów rolnych, obrót nimi lub ich rozwój. Pomoc mogą pozyskać prowadzący działalność w zakresie wytwarzania pasz na bazie surowców niemodyfikowanych genetycznie. Mogą to być mikro, małe, średnie i duże przedsiębiorstwa. Wprowadzono też nowy sektor: przetwarzanie i sprzedaż hurtowa ziół. Tu pomoc jest dla mikro, małych i średnich firm. Przyznawana jest w formie refundacji do połowy kosztu danej inwestycji, jak budowa lub modernizacja budynków wykorzystywanych do prowadzenia działalności. Można też kupić maszyny lub urządzenia do przetwarzania, magazynowania czy przygotowywania do przetwarzania produktów rolnych. Tu dotowane są także koszty leasingu zakończonego przeniesieniem prawa własności. Limity wysokości wsparcia są dwa w zależności od rodzaju podmiotu. Podstawowy to 10 mln zł, jednak przedsiębiorstwa będące związkiem grup producentów rolnych bądź zrzeszeniem organizacji producentów mogą liczyć na 15 mln zł.

Składać dokumenty będzie można od 31 października do 29 listopada w oddziałach regionalnych ARiMR. 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: