Bezterminowy strajk chce rozpocząć 8 kwietnia ZNP

Dziennikarz , 5 marca 2019

O rozpoczęciu strajku 8 kwietnia zdecydował zarząd główny Związku Nauczycielstwa Polskiego. Musi jeszcze uzyskać zgodę w strajkowym referendum. Celem jest walka o podwyżki. ZNP domaga się zwiększenia o 1 tysiąc złotych wynagrodzenia zasadniczego nauczycieli, wychowawców, pedagogów oraz pracowników szkół niebędących pedagogami.

– Deklarujemy cały czas chęć rozmów i negocjacji – podkreślała w audycji Dzień Dobry Kaszuby Elżbieta Markowska, prezes pomorskiego okręgu ZNP.

Podwyżka ma być z wyrównaniem od początku roku. Strajk miałby wypaść dwa dni przed egzaminami gimnazjalnymi. Referendum strajkowe ma potrwać do 25 marca, ale już wiadomo że w województwie pomorskim gotowość do tej formy protestu deklaruje 80 procent placówek oświatowych. Dotychczasowe propozycje Minister Edukacji Narodowej są nie do przyjęcia – podkreślała Elżbieta Markowska. Tymczasem premier Mateusz Morawiecki zaapelował dzisiaj do nauczycieli, by “powstrzymali się od akcji protestacyjnej, ponieważ na strajku ucierpią dzieci” oraz by poczekali na kolejne podwyżki.

Całej rozmowy z Elżbietą Markowską z pomorskiego ZNP posłuchacie na radiokaszebe.pl.

Posłuchaj – Kliknij tutaj!

Klëka Radia Kaszëbë, 05.03.2019 


Głosy słuchaczy

Twój głos

Twój adres e-mail nie będzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone *The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.


Current track

Title

Artist

Wybierz jeden z adresów: